Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky

Příspěvky

Stolní kalendář 2022

7. 9. 2021

Stolní kalendář 2022

 

Zrušení návštěvní knihy

14. 9. 2019

Omlouvám se všem za zrušení rubriky "NÁVŠTĚVNÍ KNIHA". Neustále byla cílem nesmyslného cizojazyčného spamu. Vaše reakce na stránky rád přivítám přímo na spojení uvedeném v kontaktech.

Děkuji 

 

14.února a 13.března 2015 - Besedy nad starými pohlednicemi - jaro 2015

3. 2. 2015

 

Kouzelný svět starých pohlednic

8. 4. 2014

 Beseda nad starými pohlednicemi Vyššího Brodu 24.května a 21.června 2014

Spolu s Městským kulturním zařízením si Vás dovoluji pozvat na besedu nad starými pohlednicemi Vyššího Brodu. Během večera Vám budou promítnuty zvětšeniny řady starých pohlednic ze sbírky www.vyssibrod-historicky.cz a zároveň budete upozorněni na zajímavosti, drobnosti a další pozoruhodnosti. Promítání bude doplněno i o povídání o historii Vyššího Brodu a jeho stavebním rozvoji. Částečně se dozvíte i něco málo z všeobecné historie vzniku pohlednic a fotografech či nakladatelích, kteří pohlednice Vyššího Brodu vydávali. Přijďte pohlédnout do historie a objevit zapomenuté  a nebo se jen nechat okouzlit atmosférou starých časů.

Vzhledem k rozsahu sbírky pohlednic proběhne beseda ve dvou samostatných, volně navazujících blocích. První část se uskuteční v sobotu 24.května 2014 od 18h v Klubu pod kinem. Druhá část proběhne zhruba za měsíc po té, a to 21.června 2014 ve stejný čas a na stejném místě.

Těším se na setkání s Vámi.

Jiří Anderle

Beseda-plakát01.pdf

 

Přidána okolní místa

6. 2. 2014

Do složky "Staré pohlednice" jsem přidal novou složku "Okolní místa (Loučovice, Rožmberk...)". Jsou zde na četná přání zveřejněny pohlednice i z míst kolem Vyššího Brodu. Najdete zde Horní Dvořiště, Horní Mlýn (Herbertov), Kapličky, Lipno nad Vltavou, Loučovice, Malšín, Rožmberk nad Vltavou, Studánky, Svatý Kámen (Maria Schnee). Nejedná se však o hlavní předmět mého sběratelského zájmu, takže tato sbírka není budována záměrně a důsledně. Jde spíš o náhodný shluk pohlednic, které mne zaujaly a nebo ke mne doputovaly.

 

Přidány rytiny a staré tisky

29. 11. 2013

 Po letním odmlčení, kdy jsem na stránky vpodstaně nesáhl, přidávám novou kategorii "Rytiny a staré tisky". Jedná se o sbírku obrázků převážně z 19.století, které předcházely fotografické a pohlednicové éře. Práce zde umístěné jsou zajímavé na jedné straně svým podrobným zpracováním, ale na druhé straně však velmi romantickým zpracováním, které nemusí ve všech ohledech odrážet realitu. 

 

přidána Hydrocentrála fmy I.Spiro&Söhne

8. 4. 2013

Do Fotoalba je přidána složka Hydrocentrála fmy I.Spiro&Söhne. V této složce je situační plánek vodního díla, stručná historie a fotografie.

 

přidána Čertova stěna

23. 3. 2013

Do fotoalba Staré pohlednice přidána složka Čertova stěna, do fotoalba Staré fotografie přidána složka Čertova stěna - Loučovice.